Czy ratownik medyczny pracuje tylko w karetce?

Zawód ratownika medycznego poza tym, że daje wiele satysfakcji nie jest łatwy i wiąże się ze sporym wysiłkiem oraz stresem. Niezbędna jest odpowiednia kondycja fizyczna, a także liczy odporność psychiczna oraz profesjonalna wiedza.

Na pytania jak wygląda przyuczenie do zawodu ratownika medycznego, a także jak zostać ratownikiem medycznym w karetce, odpowiedź zawiera dalsza część tekstu. Ratownikiem medycznym może zostać osoba, która ukończyła przede wszystkim szkołę średnią. Następnie należy ukończyć Medyczne Studium Zawodowe, oferujące dwuletnie studia na kierunku ratownik medyczny lub podjąć studia na wydziale nauki o zdrowiu Uniwersytetu Medycznego.
Ratownicy medyczni pracują nie tylko w karetkach. Mogą znaleźć zatrudnienie na izbie przyjęć szpitala z oddziałem ratunkowym. Ponadto mogą pełnić funkcję dyspozytorów, którzy muszą posiadać wiedzę jak postępować w nagłych przypadkach i są w stanie ocenić, czy w danym przypadku wysłanie karetki pogotowia jest niezbędne. Ratownik medyczny może również zająć się szkoleniem pracowników lub uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Możesz również polubić…