Najpopularniejsza odmiana

Wchodzisz do sklepu, poszukujesz tej jednej wymarzonej, przepięknie ubarwionej rybki, rozglądasz się i już wiesz, tak, ta jest Twoja.
Co to za rybka? Oczywiście błazenek, a dokładnie Amphiprion ocellaris. Najpopularniejsza odmiana ryb morskich. Rybki nie sprawiają problemów hodowlanych, jadają pokarmy mrożone, a także i suche. Nie potrzebują dużego akwarium, rybka dla każdego, mało miejsca, małe wymagania, na pewno doskonale sprawdzi się u początkujących hodowców.

 
Należy pamiętać by błazenki hodować w parach, w warunkach naturalnych żyją gromadnie, a schronienie znajdują w ukwiale, bytują z nim w symbiozie. Otoczone specjalnym śluzem są odporne na poparzenia przez koralowca. W akwarium często hodowane są bez ukwiału, co ciekawe rybki są jednym z niewielu gatunków, które rozmnażają się w warunkach domowych.
Sam sprawdź i ciesz się widokiem egzotycznych rybek, namiastka tropików w Twoim domu. A może nurkowałeś na rafie, zapewne wiesz co można zobaczyć pod wodą, jak piękne widoki rozpościerają się w oceanicznej ciszy. Harmonia to odpowiednie słowo dla tych rybek. Bądź ostrożny, rybki to delikatne zwierzątka.

Możesz również polubić…