Niebezpieczne jedzenie dla dzieci

Kolorowe ręce, palce, buzia, język i wszystko czego dotkniesz. Tak to czar dzieciństwa, kiedyś będąc małym dzieckiem uwielbiałeś gumy, chrupki czy lizaki, które barwiły Ciebie i Twoje otoczenie. Dziś jest inaczej? Zapewne, większa świadomość pozwala zachować zasady zdrowego żywienia.
Przedsiębiorcy Ci mali i Ci duzi nadają swoim produktom różne barwy, jest to zachęta na kolejne zakupy. Wszyscy wiedzą, że przysłowiowe jedzenie oczami to nasza codzienność, chętniej sięgamy po coś co ładnie wygląda. Jednak największą zachęta kolorowe jedzenie oczywiście jest dla dzieci. Warto zastanowić się zanim dokonamy zakupu, bo żywność w różnorodnych kolorach posiada bardzo dużo sztucznych barwników, ich spożycie może wywoływać u nas problemy zdrowotne.

Sztuczne dodatki do żywności zapychają każdy przysmak, często pojawiają się przekroczenia różnych norm, co zaczyna być niebezpieczne dla zdrowia, a w szczególności dla zdrowia naszych dzieci.
Wiele substancji nie powinno pojawić się w żywności ich niewielka dawka skłania nasz organizm ku nowotworom. Przecież każdy chciałby żyć i funkcjonować długo, cieszyć się z każdego dnia. Czy wiesz co dajesz swojemu dziecku do jedzenia? Zwróć uwagę czy przypadkiem sama nie narażasz je na uszczerbek na zdrowiu.

 

Możesz również polubić…