Rośliny ogrodowe które lubią cień. Rośliny cienioznośne. Rośliny ozdobne lubiące cień

Piękny, ogromny ogród. Wspaniałe drzewa, krzewy i rośliny, tylko te puste zacienione miejsca. Co z nimi zrobić? Jak je ukryć?

Rośliny ogrodowe które lubią cień

Szeroki asortyment ogrodniczy oferuje wiele roślin, nie musimy mieć wszędzie słońca, by nasze okazy były zdrowe. Warto zwrócić uwagę na rośliny ozdobne lubiące cień jak: Zawilec mieszany, Parzydło leśne, Brunnera wielkolistna< Bluszczyk kurdybanek, Funkia i wiele innych. Ogólnie nie ma raczej większego problemu z wyborem drzew i krzewów, większy problem może się pojawić gdy zapragniemy posadzić byliny. Zapewne już wiesz, rośliny ogrodowe które lubią cień też mogą być atrakcyjne, kwitnąć

Czy rośliny ozdobne lubiące cień wytrzymają ekstremalne warunki?

Często w naszych ogrodach bywają miejsca, gdzie słońce prawie nie dociera. Czy tu także można coś posadzić? Zapewne tak, tylko lista roślin jest bardzo okrojona. Nie mamy zbyt dużej możliwości by poszaleć z wystrojem. Jednakże, zawsze to coś lepszego niż pusty, łysy plac. Warto zwrócić uwagę na cis, bluszcz, leszczyna, trzmielina, dereń, ligustr i jeszcze kilka innych znanych i mniej znanych.

 

Możesz również polubić…