Przyczyny i leczenie biegunki u psa

Każdy właściciel dbający o swojego psa chciałby, aby cieszył się on jak najlepszym zdrowiem i samopoczuciem. Często jednak chcąc dogadzanie naszemu pupilowi może mieć odwrotne działanie i przynosić skutki uboczne, najczęściej te żołądkowe.

Czym jest biegunka?

Biegunka to stan, nie będący chorobą samą w sobie. Jest to jedynie objaw kliniczny charakteryzujący się duża liczbą wypróżnień, w których stolec ma płynną, bądź półpłynną. Objawami towarzyszącymi biegunce u psa są:
– osłabienie,
-gorączka,
-nudności.

Biegunka u psa powoduje zmęczenie i najczęściej odwodnienie z powodu utraty cennych elektrolitów. Stan ten nie powinien trwać zbyt długo, jeżeli czas się wydłuża ponad kilka dni, należy udać się do weterynarza w celu znalezienia źródła problemu i pomocy zwierzęciu w zregenerowaniu organizmu.
Przyczyny biegunki u psów

Do najczęstszych przyczyn biegunek u psów zalicza się podawanie zwierzęciu nieodpowiedniego, nieodpowiednio dostosowanego, a także nieświeżego pokarmu. Karmienie psa niewłaściwym pokarmem może wywołać nietolerancję lub alergię pokarmową. Biegunkę u pas mogą wywołać także skrajne przejedzenie i łakomstwo. Poważniejsze przyczyny biegunki u psa to na przykład podrażnienia układu pokarmowego, stan zapalny jelit, zapalenie trzustki.
Aby mieć stuprocentową pewność, czy aby Twój pupil nie jest zagrożony, należy udać się do doświadczonego weterynarza.

Możesz również polubić…