Grupa 9 FCI

Kryją się tutaj psy tzw. ozdobne i do towarzystwa. Charakteryzują się małymi, niektóre wręcz kieszonkowymi rozmiarami. Rasy te są towarzyskie, będę szły krok w kro za swoim ukochanym właścicielem. Są bardzo przyjazne, ale jak na małe rasy przystało bywają nieco hałaśliwe.
Do grupy 9 zalicza się takie rasy jak: chihuahua, biszony, pudle, spaniele, pekińczyki. Jak sama nazwa grupy wskazuje są psami ozdobnymi, a więc nie wymaga się od nich dużych umiejętności. Są jednak inteligentne i chętne do nauki, warto więc wykorzystać to i nauczyć ich posłuszeństwa.

 
Ze względu na swe niewielkie gabaryty są tanie w utrzymaniu, nie wymagają dużych nakładów finansowych na jedzenie, Również pielęgnacja tych psiaków przy systematyczności nie będzie kłopotliwa. Szczególnie jeśli wybierzemy psa o sierści gładkiej.
Psy do towarzystwa są bardzo popularne i polecane przede wszystkim osobom samotnym, starszym, preferującym domowy tryb życia z niewielkim mieszkaniem. Łaknące kontaktów z człowiekiem psy z grupy 9 będą wówczas przeszczęśliwe, ponieważ skupi się nich cala uwaga właściciela.
Szukając hodowli tych psów w swojej najbliższej okolicy można wspomóc się umieszczonymi ofertami w Internecie po wpisaniu hasła np.: chihuahua podlaskie pojawi się cała lista dostępnych hodowców w danym województwie.

Możesz również polubić…