Najpiękniejsze, choć mają kolce – róże.

Róże to jedne z najbardziej pięknych kwiatów, ich pąki pięknie pachną i też prezentują się, w całej ozdobie. “Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu. Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem”. – Marina Schinz

Jakie są odmiany róży?

Wyróżnić można takie odmiany między innymi, jak:

  • o kwiatach kremowych i białych,
  • o kwiatach dwubarwnych,
  • o kwiatach fioletowych,
  • o kwiatach pomarańczowych,
  • o wiatkach żółtych,
  • o kwiatach czerwonych,
  • o kwiatach różowych.

Róże jesienią są równie piękne, jak te na wiosnę, czy lato. Choć pora jesienna już przypomina, że słońce nie oddaje takiego ciepła, jak latem, to róże są w stanie utrzymać swoje uroki i w tę chłodniejszą porę roku.
Odmiany jesienne dają niesamowite efekty, gdy zakwitają, jednak należy poświęcić się, by spełnić wymagania wspierające ich kwitnięcie w tym czasie. Warto zadbać o dobre miejsce oraz stosować te odmiany, które kwitną kilka razy do roku, w obficie kwitnące.

Jak pielęgnować róże jesienną porą roku?

Róże jesienią wymagają odpowiedniego nasłonecznienia, nie musi być lekki cień, warto je odsłonić i nie sadzić wśród drzew krzewów, by miały dostęp do promieni słonecznych.
Jeśli mamy wybrać glebę, to warto zastosować glebą lessową, piaszczysto – gliniastą, przepuszczalną. I można stosować nawozy, dobrze zasadzić tego rodzaju kwiat, by mógł wypuścić pędy, zakorzenić się w glebie i obsypać go, tworząc tak zwany kopczyk.
Pielęgnacja róży jesienią również wymaga stosowania podlewania zwykłą wodą. Ale nie warto ich podlewać przy łodydze, robiąc im prysznic, najlepiej konewką podlewać ziemię, które znajdują się nieopodal krzewów róży.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że krzewy róży są wspaniałą ozdobą ogrodu. Jeśli mamy dobrą rękę do kwiatów to uzyskamy piękne pęki kwiatów przez cały rok. A kwiaty i ogród też się odwdzięczą i będą pięknie prezentowały się na tle gospodarstwa domowego.

Możesz również polubić…