Papuga barwinka.

Barwinka – papuga domowa

Wśród papug domowych wyróżnić możemy wiele gatunków ptaków. Każdy z nich posiada inne potrzeby oraz wymagania. Różnią się one również wyglądem i charakterem. Jednym z gatunków papug domowych, który nie cieszy się popularnością mimo wspaniałego charakteru jest papuga barwinka. Dziś opowiemy wam więcej o tym gatunku, dzięki czemu postaramy się zachęcić was do wyboru właśnie barwinek jako swojego zwierzaka domowego.

Charakter

Barwinka papuga charakter ma wyjątkowo przyjazny. Jest to dość cichy i spokojny gatunek, który zawsze jest chętny do zabawy ze swoim właścicielem. Tworzą one silne relacje ze swoimi właścicielami, potrafią zaprzyjaźnić się również z innym zwierzętami. Są także idealnym towarzyszem zabaw dla dzieci. Ptaki te bardzo ufają swoim właścicielom, warto jednak pamiętać, że odizolowane od opiekunów, zamknięte z innymi ptakami zaczynają stawać się nieufne, na szczęście przy powrotnym zetknięciu z człowiekiem brak ufności przegrywa z ciekawością i już po kilku dniach papugi te stają się najlepszymi przyjaciółmi swojego właściciela.

Plusy i minusy ich posiadania

Oczywiście największym plusem posiadania papug z gatunku barwinek jest ich wyjątkowy charakter. Są one również atrakcyjne ze względu na swój wygląd oraz wielkość – są to małe papugi, które z łatwością będziemy mogli hodować nawet w niewielkich mieszkaniach. Mają one również dobrze rozwinięte zdolności naśladowcze, dlatego będziemy mogli podziwiać także ich mowę. Niestety największym minusem jeśli chodzi o zakup barwinek w Polsce jest ich cena. To właśnie z powodów ceny są one tak mało popularne w naszym kraju. Jednak według nas osoby, którym zależy na posiadaniu papugi z wyjątkowo ciekawym charakterem powinny zdecydować się na zakup droższego ptaka. Ich charakter oraz podejście do człowieka na pewno pozwoli zapomnieć o kosztach jego zakupu. Jest to wyjątkowy gatunek ptaków, który idealnie spełnia rolę towarzysza i małego przyjaciela miłośników ptaków.

 

Możesz również polubić…