Ogród przydomowy w klimacie tropikalnym: Egzotyczne rośliny i atmosfera rajskiego ogrodu

OGROD PRZYDOMOWY W KLIMACIE TROPICALNYM: EGZOTYCZNE ROŚLINY I ATMOSFERA RAJSKIEGO OGRODU

Ogród przydomowy to idealne miejsce na relaks i odpoczynek. Może on jednak stać się prawdziwym rajem, jeśli zdecydujemy się na zagospodarowanie go w klimacie tropikalnym. Taki ogród zachwycać będzie nie tylko nas, ale również naszych gości, którzy poczują się jakby przenieśli się w egzotyczne zakątki świata.

1. PODSTAWY KREOWANIA KLIMATU TROPICALNEGO W OGRODZIE PRZYDOMOWYM
Aby stworzyć ogród w klimacie tropikalnym, konieczna jest odpowiednia selekcja roślin. Najważniejszym kryterium powinna być ich wytrzymałość na warunki pogodowe. W naszej strefie klimatycznej doskonale sprawdzą się m.in. bambusy, palmy, bananowce, dziwaczki czy wszelkie rośliny o ozdobnych liściach, np. strelitzie czy kanna. Ważne, aby w ogródku znalazły się rośliny o różnych kształtach i rozmiarach. Dzięki temu zagospodarowanie takiego ogrodu będzie jeszcze bardziej efektowne.

2. WYKORZYSTANIE ODPADÓW Z OGRODU DO KREOWANIA KLIMATU TROPICALNEGO
Wydawać by się mogło, że zmiana stylu ogrodu z tradycyjnego na tropikalny wymaga dużych nakładów finansowych. Nic bardziej mylnego! Wystarczy wykorzystać to, co mamy na miejscu. Liście drzew, trawy czy gałęzie to idealne materiały na stworzenie naturalnych przegrod i altanek. Aby wykorzystać je w pełni, warto zainwestować w dobry przecinarkę do gałęzi, dzięki której uda się uzyskać różne kształty i wymiary elementów.

3. JAKIE ELEMENTY DEKORACYJNE DODAĆ DO OGRODU W STYLU TROPICALNYM
Oprócz roślin, kluczowe są również elementy dekoracyjne. W takim ogrodzie nie powinno zabraknąć kolorowych poduszek, dywaników czy leżaków. Dekoracyjne dodatki, takie jak doniczki, stojaki czy kinkiety, również pomogą uatrakcyjnić ogród i wprowadzić do niego pożądany tropikalny klimat.

4. JAK STWORZYĆ OGRÓD W KLIMACIE TROPICALNYM NA MAŁEJ POWIERZCHNI
Nie ma co ukrywać, nie każdy z nas dysponuje tarasem lub ogrodem o dużych rozmiarach. Nic straconego! Nawet na małej powierzchni można stworzyć kameralny ogród w klimacie tropicalnym. Wystarczy wykorzystać takie rośliny jak storczyki, epifity czy paprocie, które doskonale się sprawdzą w donicach wiszących lub na niewielkich półkach. W takim ogrodzie warto postawić na minimalizm i prostotę.

5. PODSUMOWANIE
Ogród w klimacie tropikalnym to świetne miejsce na oderwanie się od rzeczywistości i odpoczynek. Dzięki odpowiednim roślinom, elementom dekoracyjnym i kreatywności w wykorzystaniu dostępnych materiałów, można stworzyć egzotyczny zakątek, który zachwyci każdego. Warto postawić na odważne połączenia i cieszyć się efektem swojej pracy już dziś.

Możesz również polubić…