Hodowle pająków

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne staje się tworzenie hodowli domowych, dotyczących bezkręgowców, do których zaliczają się między innymi pajęczaki. Największą furorę wśród pająków od dłuższego czasu robią ptaszniki. Rodzina ptasznikowatych to około 850 gatunków pająków. Ptaszniki są bardzo popularnymi pająkami w hodowlach domowych, ponieważ są one idealnie dostosowane do początkujących hodowców, ze względu na swoją wysoką odporność na jego błędy. Mają one bardzo niskie wymagania jeżeli chodzi o miejsce jego pobytu, a także żywienie. Koszty utrzymania takiego zwierzęcia nie są wysokie.

Ptaszniki naziemne to najbardziej popularne pająki hodowlane. Tak jak już wcześniej wspomniano, jest to grupa pająków powolnych, słabo jadowitych oraz niewymagających wiele uwagi od nawet początkującego hodowcy. Przy wyborze idealnego pająka do hodowli, należy wziąć pod uwagę warunki jakie jesteśmy w stanie mu stworzyć, następnym etapem będzie wybór odpowiedniego gatunku do tych warunków.

Inne rodzaje ptaszników to te nadrzewne, czyli takie które prowadzą nadrzewny tryb życia, mają charakterystyczną budowę ciała. Ostatnim rodzajem ptaszników są ptaszniki podziemne, krępej budowy z grubymi odnóżami. W przeciwieństwie do tych wcześniej wymienionych, ptaszniki podziemne są zwykle silnie jadowite i bardzo agresywne, dlatego nie są one polecane początkującym hodowcą.

 

Możesz również polubić…