Rośliny ogrodowe kwitnące. Cztery pory roku w ogrodzie. Kiedy przesadzać rośliny ogrodowe

Wiosna, lato, jesień, zima, każda pora roku jest znacząca dla Twojego ogrodu. Warto zadbać o dobra kondycję roślin w ogródku by cieszyć się ich pięknymi kwiatami.

Kiedy przesadzać rośliny ogrodowe, wiosna czy jesienią?

Myślisz o zmianie miejsca dla swojej ulubionej rośliny? A może kwiaty nie kwitną i chcesz coś zmienić? Możliwości jest wiele, a przyczyn złej kondycji roślin jeszcze więcej. Warto poznać dobrze warunki przesadzania roślin, zanim cokolwiek wykopiemy. Łatwo zniszczyć, trudniej odbudować. Rośliny ogrodowe kwitnące, takie jak byliny co kilka lat potrzebują zmiany. Nie wiesz jak poznać czy Twoja roślina potrzebuje zmiany miejsca? Zajrzyj w jej wnętrze, gdy środek roślinki nie wypuszcza młodych pędów, pojawiają się one tylko na obrzeżu to znak, że zaczyna być źle i należy przesadzić okaz. Warto pamiętać zasadę, że byliny kwitnące wiosną należy przesadzić jesienią, a te, które kwitną latem i jesienią preferują wiosnę. Ta prosta zasada pozwala nam zapamiętać kiedy przesadzać rośliny ogrodowe. Pomocne bywają dogodne warunki klimatyczne, by nasza roślina lepiej zniosła zmiany miejsca. Warto wybrać niezbyt gorący, wilgotny, pochmurny dzień.

Rośliny ogrodowe kwitnące

Każdy ogrodnik marzy, by w jego ogrodzie było pięknie i przeplatały się barwy wspaniałych kwiatów. Warto wybrać wieloletnie rośliny ogrodowe kwitnące długo, a nasze grządki będą pokryte cudnymi kwiatostanami od wiosny do jesieni. Bodziszek rozłogowy, liatra kłosowa, wiesiołek wielkoowocowy, rudbekia i wiele innych to kwiaty doskonale pasujące do prawie każdego ogrodu.

 

Możesz również polubić…