Zdrowa dieta bez wysiłku

Mnóstwo osób myśli, że zbilansowana dieta musi być bardzo skomplikowana i droga. Nic bardziej mylnego. A wystarczy, że będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Jak jeść zdrowo każdego dnia?

W naszym codziennym jadłospisie zawsze powinny królować świeże warzywa i owoce. Warto kupować je w sezonie i na przykład mrozić czy przygotowywać z nich przetwory. Dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo pieniędzy. Szybka i smaczna sałatka, którą możemy ze sobą zabrać do pracy czy szkoły, to świetna alternatywa dla gotowych przekąsek, chipsów czy słodkich drożdżówek.

Zamieńmy białe pieczywo białe na pełnoziarniste, dzięki temu dostarczymy do organizmu mnóstwo błonnika. On co prawda nie ma zbyt wielu właściwości odżywczych, jednak spełnia ważną rolę. Wspomaga pracę jelit, dzięki temu nie mamy nie mamy problemów z zaparciami. Błonnik pęcznieje po jedzeniu, dlatego szybciej czujemy się najedzenie. To świetna informacja, dla osób, które chcą zgubić kilka zbędnych kilogramów.

Starajmy się też pić jak najwięcej wody. To właśnie ona jest głównym budulcem naszego ciała. Pomaga usunąć z niego toksyny.

Możesz również polubić…