Ogrodowe murki i płotki: Kreowanie intymności i granic przestrzeni

OGRÓD JAKO PRZESTRZEŃ DO WYPOCZYNKU I RELAKSACJI

Ogród to nie tylko zielony kawałek ziemi pełen kwiatów, drzew i krzewów, ale także miejsce wypoczynku i relaksacji. Aby wejść w stan równowagi psychicznej, warto stworzyć w nim przestrzeń intymną i prywatną. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wyznaczenie granic przestrzeni, za pomocą ogrodowych murków i płotków.

ZAZIEMNIENIE OGRÓDKA LUB TARASU

Pomyślmy o naszym ogrodzie jak o samodzielnej krainie, która powinna odzwierciedlać nasze potrzeby i gusta. Zadaniem ogródka lub tarasu jest stworzenie miłego klimatu, w którym będziemy czuli się swobodnie i bezpiecznie. Dlatego tak ważne jest zaziemnienie jego granic, a tym samym zwiększenie poczucia intymności i prywatności. Możemy to osiągnąć poprzez stworzenie sceny, której kąty i zakamarki będą ukrywały nas przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz.

OGRÓD PŁOTKI JAKO ŻYWE OGRODY

Kiedy już udało nam się wyznaczyć granice i stworzyć intymną przestrzeń, można pomyśleć o dekoracyjnej funkcji ogrodowych murków i płotków. Same w sobie mogą stać się właściwą ozdobą ogrodu, którą urozmaicimy roślinami, kwiecistymi winoroślami lub szpalerowymi drzewami. W ten sposób stworzymy żywe ogrody, które jednocześnie będą spełniały funkcję dekoracji.

OGRÓD PŁOTKI W STYLACH

Gdy już zdecydujemy się na stworzenie dekoracyjnego ogrodowego murku lub płotka, mamy mnóstwo możliwości stylizacyjnych. Możemy postawić na klasyczną drewnianą konstrukcję, która wpisze się bez problemu w każdy ogród. Innym pomysłem może być metalowy, geometryczny ogród płotek. Warto pomyśleć również nad wykorzystaniem płotek z przesłonami, drewnianych, a może i betonowych. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

OGRÓDOWE MURKI JAKO ODSŁONA DLA KWIETNIKA

Ogródowe murki i płotki mogą być także idealną przestrzenią do utworzenia kwietnika. Korzystając z kreatywności oraz pomysłowości, możemy wyznaczyć nowe granice przestrzeni, które będą zarazem dopełnieniem naszego ogrodowego krajobrazu. Aby zyskać przestrzeń do uprawy roślin, warto wykorzystać modułowy system, który pozwoli nam na dowolne tworzenie i kształtowanie przestrzeni naszego ogródka.

Możesz również polubić…