Pisanie listu motywacyjnego

W pisaniu listów motywacyjnych najważniejsze jest na początku zapoznanie się z podstawowymi błędami które często są powielane i bardzo nielubiane przez potencjalnych pracodawców. Przez bardzo długi czas listy motywacyjne były formą potwierdzenia profesjonalizmu i bogatego słownictwa osoby piszącej. W tym momencie czasy się zmieniły, a kandydat powinien przedstawić realne powody dla których chce dostać pracę i uważa że to właśnie on się do niej najlepiej nadaje. Odpowiednio napisany list motywacyjny powinien przedstawiać powody kandydowania i być reklamą osoby która go napisała. Ma on dostarczać takie informacje, których nie da się zawrzeć w curriculum vitae.

Na wstępie listu motywacyjnego powinny znaleźć się elementy formalne takie jak dane adresata data i miejsce sporządzania listu motywacyjnego a także nagłówek skierowany do danej instytucji do której kandyduje my. Kolejnym etapem pisania CV jest napisanie odpowiednio brzmiącego wstępu w którym zachęcisz pracodawcę do przeczytania całego listu motywacyjnego. Powinien być on krótki i zwięzły Ale jak najbardziej kreatywne i niestandardowy zachęcaniu do zapoznania się z jego treścią.

W rozwinięciu takiego listu należy zawrzeć wszystkie ważne informacje na nasz temat, to znaczy na przykład wykształcenie oraz doświadczenie które do tej pory zdobyłeś, wszelkie staże, kursy, nagrody oraz osiągnięcia. Jakie rozwinięcie warto podzielić na akapity, mniej więcej 2-3. W zakończeniu listu motywacyjnego Żegnamy się z osobą czytającą go i podajemy szczegóły kontaktu oraz wyrażamy chęć dalszej współpracy.

Może Ci się również spodoba