Jakie zalety mają żaluzje fasadowe natynkowe?

Montaż żaluzji zyskuje na popularności. Żaluzje zewnętrzne zastępują mini-rolety wewnętrzne, zasłony, a także firany, które gromadzą kurz i są nieprzyjazne dla alergików. Żaluzje fasadowe natynkowe można założyć na większości budynków nowoczesnych i wzniesionych wiele lat wstecz. Dlaczego warto z nich korzystać? Poznaj zalety montowania żaluzji fasadowych natynkowych.

1. Żaluzje fasadowe natynkowe – co to takiego?

2. Jak montuje się żaluzje natynkowe?

3. Zalety żaluzji natynkowych

4. Skuteczna ochrona przed słońcem i nie tylko

Fasadowe natynkowe żaluzje są cenione przez coraz szersze grono użytkowników. Dzięki nim można zrezygnować z posiadania w domu zasłon i firan oraz innych osłon okiennych. Żaluzje często kojarzą się z aluminiowymi, łatwo brudzącymi się osłonami okiennymi z okresu PRL, jednak współczesne żaluzje fasadowe niczym ich nie przypominają. Są znacznie praktyczniejsze i elegantsze. Dzięki temu wybierają je osoby, które cenią sobie nowoczesność i funkcjonalność rozwiązań zastosowanych w budynku. Zapoznaj się z zaletami żaluzji fasadowych natynkowych.

Żaluzje fasadowe natynkowe – co to takiego?

Żaluzje fasadowe składają się z licznych lameli, które zachodzą na siebie, uniemożliwiając przenikanie promieni światła. Lamele można ustawiać pod dowolnym kątem, by dostosować stopień zaciemnienia pomieszczenia do własnych preferencji. Żaluzje fasadowe natynkowe montuje się na zewnątrz budynku. Rolety zewnętrzne pasują nawet do bardzo małych wnętrz, w których unika się stosowania jakichkolwiek osłon okiennych wewnątrz.

Żaluzje fasadowe są podobne do żaluzji do wnętrz, jednak są przystosowane do użytkowania poza budynkiem. Wykonuje się je z materiałów odpornych na czynniki atmosferyczne i przystosowanych do zmian temperatury w ciągu roku. Osłony są dostępne zarówno w wymiarach standardowych, jak i na indywidualne zamówienie klienta.

Zapoznaj się z ofertą https://dopasujrolety.pl/zaluzje/48-zaluzje-fasadowe-natynkowe.html

Jak montuje się żaluzje natynkowe?

Żaluzje natynkowe montuje się na elewacji budynku. Ich mocowanie jest niewidoczne i nie ma wpływu na estetykę fasady. Budynek prezentuje się elegancko, zarówno gdy żaluzje są opuszczone, jak i gdy są uniesione. Montaż żaluzji polega na założeniu specjalnej kasety, z której wysuwają się lamele. Płynne sterowanie żaluzjami jest możliwe, dzięki elektronicznemu podnoszeniu. Użytkownik nie musi męczyć się z samodzielnym otwieraniem i zamykaniem żaluzji. Wystarczy, że naciśnie przycisk znajdujący się wewnątrz budynku, a kable doprowadzą impuls do kasety. Wewnątrz pomieszczenia nie narusza się estetyki aranżacji, ponieważ sterowniki prowadzące do żaluzji są niewielkie i mało widoczne. Można umieścić je tuż przy oknie, podobnie jak włączniki światła lub gniazdka elektryczne.

Zalety żaluzji natynkowych

Żaluzja fasadowa jest ceniona przede wszystkim za jej funkcjonalność. Lamele skutecznie odcinają dopływ światła słonecznego lub z ulicznych lamp. Ustawienie ich w pozycji w pełni zamkniętej sprawia, że do wnętrza budynku nie dociera niechciane światło. Pomieszczenie jest chronione przed nadmiernym nagrzewaniem się. W nocy przechodnie nie mogą natomiast zobaczyć, co dzieje się w środku domu. Maksymalna szerokość żaluzji jest na tyle duża, że bez trudu osłoni się nią dokładnie nawet nietypowe okna.

Ponadto wszelkie elementy tekstylne obecne w klasycznych roletach zewnętrznych w przypadku żaluzji fasadowej nie mają zastosowania. Wykonuje się je z ekstrudowanego aluminium, odpornego na negatywny wpływ deszczu, śniegu i promieniowania UV. Lamele są dostępne w wielu kolorach z palety ral. Można zamówić dla siebie żaluzje w kolorze białym, szarym, kremowym, brązowym lub innym. Dzięki temu żaluzje natynkowe fasadowe stanowią integralny element elewacji całego budynku.

Żaluzje natynkowe mogą być wyposażone w lamele, które mają kształt litery C lub Z. Lamele o kształcie litery C chuja się wysoką sztywnością i wytrzymałością. Kształt litery Z sprawia natomiast, że żaluzja zyskuje właściwości wyciszające pomieszczenie. Takie żaluzje sprawdzają się szczególnie dobrze przy ruchliwych drogach lub w innych miejscach, w których jest problem z hałasem.

Skuteczna ochrona przed słońcem i nie tylko

Montaż żaluzji do fasady budynku zwiększa tylko poziom ochrony przed słońcem, ale i przed włamaniem. Zasłonięcie okien aluminiowymi żaluzjami sprawia, że potencjalny złodziej nie jest w stanie zobaczyć, co znajduje się wewnątrz. Jest to dla niego zniechęcające, gdyż nie jest w stanie ocenić, czy warto podjąć ryzyko włamania. Żaluzja utrudnia również wybicie okna lub sforsowanie jego zamykania. Dzięki temu w domu z zamontowanymi żaluzjami natynkowymi fasadowymi jest bezpieczniej niż w budynku, w którym stosuje się inne osłony okienne.

Żaluzje chronią skutecznie także przed skutkami silnego wiatru lub gradu. W czasie nawałnicy można ochronić nimi okna przed stłuczeniem przez grad lub spadające gałęzie. Metalowe żaluzje sprawdzają się zatem dobrze w domach prywatnych oraz w domkach letniskowych działkach w pobliżu drzew.

Możesz również polubić…